Knauf Knauf

Isı Yalıtımı

Enerji Tasarrufunda En Kritik Faktör

Bir binanın ne kadar konforlu olduğu, fiyatını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Zamanımızda bina fiyatlarını en çok etkileyen faktörlerden bir tanesi, evin ne kadar konforlu olduğudur. Konforu sağlayan unsurlardan bir tanesi, belki de en önemlisi binanın ısı yalıtım direnci ve enerji tasarrufu olarak kabul edilmektedir. Isı yalıtımının binaya kazandırdığı birçok avantajı ve katma değer vardır. Hem bina içinden, hem de bina dışından ısı yalıtımı konusunda uzman olan Knauf, tüm termal gereksinimleri en yüksek düzeyde karşılamaktadır. Maliyetleri azaltırken konforunuzu yükseltin.

Weiter

Profesyonel Isı Yalıtımı

...
 • ...
 • ...

Isıtma Giderlerinin Düşürülmesi

Hem yeni binalarda hem de daha eski binalarda ısı yalıtımı belirleyici bir enerji tasarruf faktörüdür. Knauf Mantolama Sistemi ile eski yapı duvarlarının enerji kayıpları % 50 ve daha aşağı çekilebilir.

Konutun Değerinin Arttırılması

Knauf Mantolama Sistemleri ile yalıtılmış binalar daha kolay kiralanabilir ve daha yüksek satılabilme değerine sahip olabilirler. Dış duvarlar hava koşullarına, sıcaklık farklılıklarına karşı korur, donma sınırı yalıtım sistemi içinde hareket eder ve dış duvarların iç taraflarında sürekli sıcaktır. Böylece binanın yapı maddesi uzun süreli korunmuş olarak kalır.

Çevrenin Korunması

Knauf Mantolama Sistemleri ile yalıtılmış binalar daha kolay kiralanabilir ve daha yüksek tekrar satılabilme değerine sahip olabilirler. Dış duvarlar hava koşullarına, sıcaklık farklılıklarına karşı korur, donma sınırı yalıtım sistemi içinde hareket eder ve dış duvarların iç taraflarında sürekli sıcaktır. Böylece binanın yapı maddesi uzun süreli korunmuş olarak kalır.

Yaşam Konforunun Yükseltilmesi

Bir Knauf Mantolama Sistemi kışın iç duvarlarda yoğuşma suyunun oluşumunu ve yazın sıcaklığı dışarıda tutar. Bu hoş bir sıcaklık ve rahat bir iç mekan iklimi sağlar.

Verimli Yalıtım

Mevcut tabaka yapısından çıkışla yalıtım maddeleri kalınlıkları güncel EnEV'nin asgari taleplerini sağlayacak şekilde seçilmelidir. Yalıtımların ekonomikliği uzun ömürlülüğü nedeni ile ve yükselen enerji fiyatları göz önüne alındığında daha kalın yalıtım kalınlıklarının kullanımı sayesinde daha iyileştirilebilir.

 • Kalın tabakalı WARM-WAND sistemleri - birinci sınıf çok yönlü koruma!

  Knauf Mantolama Sistemleri

  Onlarca seneden beri Knauf işlevi, estetiği ve ekonomiyi bir birimde birleştiriyor. Bu bir kere daha kalın tabakalı mantolama sistemlerinde ifadesini buluyor. Son derece dayanıklı ve sağlam cephe uzun ömürlü yüzeylerin yanında ısı yalıtımındaki mineral sıva sistemlerinin tüm avantajlarını sunuyor.
  Kalın mineralli sonlama tabakası mekanik yüklere ve hava koşullarına karşı etkin bir şekilde koruyor, cephe tasarımında benzersiz olanaklar sunuyor ve ayrıca ses yalıtımını artırıyor. Bunun dışında hoş bir yaşam iklimi sağlıyor. Bu sadece sağlığa değil aynı zamanda çevreye de fayda sağlar. Çünkü yalnız mineralli olan sıvalar hiç bir şekilde zararlı maddeler içermezler ve bu sayede son derece düşük emisyona sahiptirler.
 • Knauf InTherm ile narin ve hızlı

  Knauf ile İçten Isı Yalıtımı

  Knauf içten ısı yalıtımı sistemleri ile minimum bir duvar yapımı sayesinde yüksek enerji tasarrufunda en iyi alan kullanımını sağlar. 60 mm kalınlığa sahip geleneksel iç yalıtımlara oranla sadece 40 mm ile duvar başına 20 mm bir alan kazanımı ve aynı enerji tasarrufunda önemli derecede bir parça daha oturma alanı sunar.
  Yani yoğun nüfuslu merkezlerdeki yükselen konut fiyatlarını karşılamak için ideal bir çözüm. Aynı zamanda enerji tasarruf yönetmeliğinin güncel talepleri de sorunsuz yerine getirilir. Bu özellikle enerjinin yeniden yapılandırılmasında ve buna bağlı olarak kiralama cazibesinin artırılmasında işe yarar. İçten ısı yalıtımı kaması ve pervaz yalıtım plakası sistem bileşenleri ısı köprülerini önler ve en küçük köşeye kadar ısı yalıtımını garanti eder. İklimden kaynaklanan neme karşı korumadaki yükselen taleplerde InTherm kompozit plakası entegre edilen bir buhar önleyici folyo ile en uygun hale gelir.

Knauf Mantolama

 Knauf Mantolama Sistem Avantajları

Knauf Mantolama, yalnızca Knauf grubunun ürettiği sıva, dış cephe sıva, temizlik bakım ve koruma malzemelerine verilen patentli marka adıdır.

Mantolama ürün ve sistemleri, yapıda sıva ve ısı izolasyonu ile ilgili her türlü ihtiyaç ve talebe cevap verebilen geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Yangın dayanımı, dayanıklılık, hava koşullarından korunma, ses yalıtımı, farklı tasarımlar ve tabi ki ısı yalıtımı. Isı yalıtım levhaları ile Knauf mantolama sistemleri endişeye yer bırakmadan binanızı koruyor.

Knauf Mantolama hakkında detaylı bilgi için...

tıklayınız

Mantolama Sisteminin Avantajları

 • Isı Yalıtımı - Sürdürülebilir yaşam kalitesi

  Isı Yalıtımı - Sürdürülebilir yaşam kalitesi

  Her binaya özel ayrı mantolama ile optimum ısı düzeyine erişilebilir. Sonuç ise sürdürülebilir ve iyileştirilmiş iç mekan sayesinde yakıt tasarrufu sağlar.
 • Yangın Dayanımı

  Yangın Dayanımı - Güvenli tarafta kalın

  Knauf mantolama sistemleri yanmaz yapısı sayesinde duvarı bir bütün halinde dışarıdan gelebilecek yangına karşı korur. Standartlara uygun yangın koruma sistemleri ile taleplerin üzerinde gelişmiş güvenlik sağlar.
 • Yük taşıma kapasitesi

  Yük taşıma kapasitesi - Sağlam ve dayanıklı

  Uygun kalınlıkta uygulanan sıva, cepheyi dirençli ve sağlam kılar ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı binayı korur.
 • Hava koşullarına karşı koruma - Cephede yosuna yer yok

  Hava koşullarına karşı koruma - Cephede yosuna yer yok

  Mantolama sistemi sıcakta ve soğukta ısı geçişlerini minimuma indirir, çatlama riskini azaltarak boyanın renginin korunmasını sağlar. Yapısı sayesinde, cephede yosun oluşumunu engeller, farklı bir önlem alınmasına ihtiyaç bırakmaz.
 • Tasarım çeşitliliği - Cephelerde tasarım özgürlüğü

  Tasarım çeşitliliği - Cephelerde tasarım özgürlüğü

  Artık cephelerde kısıtlama yok. Yeni ve göz alıcı ürünümüz Sandstone ile cephelerinize doğal bir görünüm kazandırırken, yalıtım sistemi ile cephenizi dış etkilerden korur.
 • Ses Yalıtımı - Mükemmel Sessizlik

  Ses Yalıtımı - Mükemmel Sessizlik

  Optimum ses yalıtımı, yaşam kalitenizi artırır, bunun için Knauf mantolama sistemleri görevini en iyi şekilde yerine getirir
 • Stabil değer

  Stabil değer

  Knauf mantolama sistemlerini seçmek için birçok iyi nedeniniz var. Bunlardan en önemlisi ise, yüksek direnç sağlamasıdır. Sağlam yüzeyi ile uzun süreli çok yönlü koruma ve estetik bir görünüm sağlar.

Isı Yalıtımı Seminerleri Yangın Seminerleri
Isı yalıtımı ve yönetmelikleri hakkında detaylı bilgi almak için bizden seminer talep edebilirsiniz.
Yaklaşan Seminerler Yaklaşan Seminerler
Yaklaşan seminerlerimiz ile ilgili bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bize ulaşın.

Önerilen Ürünler

 • Satencement

  Satencement

  Dıştan ısı yalıtım sisteminde kullanılan, makine ve el ile uygulanabilen, çimento bazlı ısı yalıtım plakası yapıştırıcısı ve sıvasıdır.
  Satencement
 • Yapıcement

  Yapıcement

  Dıştan ısı yalıtım sisteminde kullanılan, çimento esaslı ısı yalıtım plakası yapıştırıcısıdır.
  Yapıcement
 • Alüminyum Subasman Profili

  Alüminyum Subasman Profili

  Yalıtım plakalarının bina yüzeyine sağlam ve teraziye alınarak tespitini sağlayan başlangıç profilidir. Alüminyum Subasman Profili
 • Beyaz EPS

  Beyaz EPS

  Isı yalıtım sistemlerinde kullanılan, genleştirilmiş polistren köpük ısı yalıtım levhasıdır.
 • Gri EPS

  Gri EPS

  Isı yalıtım sistemlerinde kullanılan, yüksek ısı yalıtım özelliğine sahip genleştirilmiş polistren köpük ısı yalıtım levhasıdır. Gri EPS

Önerilen Sistemler

 • Guardex® Mantolama Sistemleri

  Guardex® Mantolama Sistemleri

  Guardex® mantolama sistemi, tek dikmeli Duvar C profilin L bağlantı elemanı ile mevcut olan blok duvar üstüne sabitlenerek üstüne Guardex® ve uygun kalınlıkta yalıtım plakası uygulanarak oluşturulan, içinde Duvar C Profil genişliğine göre uygun kalınlıkta yalıtım levhası bulunan cephe duvar sistemidir.
  Guardex® Mantolama Sistemleri
 • W384 Aquapanel® Dış Cephe Sistemi

  W384 Aquapanel® Dış Cephe Sistemi

  W384 Aquapanel® Dış Cephe Duvarı, tek dikmeli Duvar C Profili ve bir yüzünde 12,5 mm kalınlığında tek kat Aquapanel®, diğer yüzünde çift kat 12,5mm kalınlığında Alçıpan® kullanılarak oluşturulan, içinde Duvar C Profil genişliğine göre uygun kalınlıkta yalıtım levhası bulunan cephe duvarı sistemidir.

  W384
 • Guardex D.

  Guardex® Dış Cephe Kuru Yapı Sistemi

  Guardex® Dış Cephe Kuru Yapı Sistemi, alt konstrüksiyonu Duvar U ve C Profilleri'nin mevcut bina iskeletine sabitlenerek ve içerisine ısı ve ses yalıtımını sağlamak amacı ile mineral yün yalıtım levhası konularak kurulur. Konstrüksiyon iç cephe yüzünden tek veya çift kat Alçıpan®, dış cepheden ise tek kat Guardex® ile kaplanır.
  Guardex® Dış Cephe Kuru Yapı Sistemi
 • KT1

  KT1 Knauf Mantolama Isı Yalıtımı Sistemi

  KT1 Dıştan Isı Yalıtımı Sistemi, mevcut dış cephe duvarları üzerine polistiren (Beyaz EPS/ Gri EPS) veya mineral yün yalıtım levhalarının Yapıcement Yalıtım Plakası Yapıştırma Sıvası ile yapıştırılıp, dübellendikten sonra, üzeri Satencement Donatı Sıvası ile kaplanıp son kat uygulamalara hazır hale getirilerek oluşturulan mantolama sistemidir. KT1