Knauf Knauf

PLANNER SUITE

Temel Özellikler:

• Doğru sistemi bulun ve doğrudan modelinize aktarın
• Sadece 3 tık ile sistem sarfiyat miktarlarını edinin
• Her zaman güncel sistem performans bilgilerine ulaşın

Sistem Arama Moturunu Ziyaret Etmek İçin Tıklayınız
Weiter

PLANNER SUITE NEDİR?

Knauf Planner Suite, proje planlama sürecinin verimliliğini destekleyecek önemli bir araçtır. Bütünleşik sistem arama ve veri doğrulama fonksiyonları ile planlama yolculuğunuzun tüm aşamalarında sizi destekleyen entegre bir çözüm sunar.Tüm temas noktalarımızda sizlere en iyi iletişimi sunmayı hedefledik. Planner Suite projesine Sistem arama motoru ile WEB üzerinden ve/veya REVIT ve ArchiCAD ile uyumlu BIM eklentisi üzerinden erişebilirsiniz.

PLANNER SUITE BIM EKLENTISI (PLUG-IN) İNDİRME SEÇENEKLERİ

PLANNER SUITE KULLANMANIN FAYDALARI

Planner Suite, Knauf sistemleri ile ilgili özelliklere web üzerinden veya doğrudan Revit ve ArchiCAD ile uyumlu BIM eklentisi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde erişmenizi sağlar. Birkaç basit soru soran arama işlevi ile size yangı dayanımı veya ses yalıtımı gibi özel gereksinimlerinize uygun ürün ve sistemlere ait genel bir bakış sunar.

Ayrıca özellikle uluslararası projelerde gündeme alınması gereken uygunluk ve bölgesel müsaitlik gibi konularıda ele alarak projenizin lokasyonuna uygun sistemler önerilir. Tüm ihtiyaçlarınız ile tam olarak eşleşen alçıpan kuru yapı sistemlerini bulun.

Knauf Planner Suite'deki tüm BIM nesneleri en güncel ve doğru verilere dayanmaktadır. Revit veya ArchiCAD modelinize yerleştirdiğiniz bu nesnelerin sistem performans beyanlarının her zaman doğru ve güncel kaldığından emin olmak için, BIM eklentisi (plug-in) bir veri doğrulama işlevine sahiptir.

Bu işlevle, tüm Knauf sistem performanslarının veri doğruluğunu kontrol edebilir ve eğer bir değişiklik söz konusu ise bunları yalnızca tek bir tıklamayla en güncel sürüme güncelleyebilirsiniz. Bu eklenti ayrıca modelinizde güncel olmayan sistemleri kullanıyorsanız size bildirir ve proaktif bir şekilde olası alternatifler de sunar.

Ek olarak, Planner Suite projesi sizlerin sarfiyat hesaplama süreçlerinizi de desteklemektedir. Web tarayıcınızdan ulaşabileceğiniz sistem arama motoru ile size uygun sistemlerin sarfiyatlarına ulaşabilir ya da BIM eklentisini (plug-in) kullanarak modellinizde yer alan tüm Knauf sistemleri için sarfiyat tablolarını indirebilirsiniz. Bu sayede sarfiyat hesaplaması yapmak zorunda kalmadan kolayca teklifler oluşturabilirsiniz. Siz eklentinin sizin için işi yapmasına izin verin ve bir düğmeyi tıklayarak ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşın.

Kısacası Knauf Planner Suite, BIM modellerinizin verimliliğinizi bir sonraki seviyeye taşımak için önemli bir anahtardır. Eklentiyi şimdi indirin! Planlama yolculuğunuzu daha kolay, daha hızlı ve daha doğru hale getirmek için sistem arama motoru Web uygulamasını da yer imlerinize eklemeyi unutmayın. Tek tıklamayla sistem sarfiyat miktarlarını indirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Sık Sorulan Sorular

Knauf Planner Suite Nedir?

Knauf Planner Suite, tüm yapı bilgi modellemesi (BIM) yolculuğu boyunca planlamacıları, mimarları ve genel müteahhitleri destekleyen bir dizi entegre hizmettir. Uygun Knauf sistemlerinin BIM nesnelerini kolayca bulmak, içe aktarmak ve güncellemek için işlevsellikler sunar. Hem web üzerinden sistem arama motoru ile hem de Revit ve ArchiCAD ile uyumlu BIM eklentisi (plug-in) olarak hizmete sunulmuştur.

Knauf Planner Suite Kullanımının Faydası Nedir?

Knauf Planner Suite, planlama sürecinizin verimliliğini ve kalitesini arttırmaya yardımcı olacaktır. İlk olarak, doğru Knauf sistemlerini bir arama işlevi aracılığıyla bulmanıza yardımcı olur. İkincisi, BIM modellerinizin yerleşik bir veri kontrolü sayesinde güncelliğini korumasına yardımcı olur.

Knauf Planner Suite Web Uygulamasını mı yoksa BIM eklentisini mi kullanmalıyım?

Değişir. Knauf Planner Suite'i tarayıcı tabanlı bir web uygulaması olarak veya Revit ve ArchiCAD ile uyumlu BIM eklentisi (plug-in) olarak kullanabilirsiniz. Web uygulaması kurulum gerektirmez ve uygun Knauf sistemlerini hızlı bir şekilde bulması gereken planlamacılar ve uygulamacılar için oldukça faydalıdır. BIM eklentisi ise yapı bilgi modelleme sürecinde kullandığınız programlara doğrudan entegrasyon sunar. Bu sayede Knauf sistemlerinin BIM nesnelerinin, veri kontrolleri doğrultusunda içe aktarılmasını sağlar. Bu nedenle, üzerine çalıştığınız proje BIM altyapısı ile oluşturuyorsanız önerilen seçenektir.

Knauf Planner Suite'i Yüklemek Zorunda mıyım?

Knauf Planner Suite'i tarayıcı tabanlı bir web uygulaması olarak veya Revit ve ArchiCAD ile uyumlu BIM eklentisi (plug-in) olarak kullanabilirsiniz. Web uygulaması için kurulum gerekmez. Knauf BIM eklentisi için, yükleme dosyasını Knauf web sitesinden veya Revit App Store'dan indirebilirsiniz. Ancak, bazı özelliklerin (örneğin, model tabanlı veri kontrolü ve miktar hesaplamasının) yalnızca BIM eklentisinde bulunduğunu unutmayın.

Knauf Planner Suite, Revit veya ArchiCAD Versiyonumla Uyumlu mu?

Knauf BIM eklentisi (plug-in), hem farklı işletim sistemleri (yani Windows ve Mac) hem de hemen hemen REVIT ve ArchiCAD'in tüm sürümleri için farklı versiyonlarda sağlanacaktır.

Knauf Planner Suite'in En Son Sürümünü Kullandığımdan Nasıl Emin Olabilirim?

Knauf Planner Suite'in işlevselliği, kullanıcı deneyimini geliştirmek için sürekli güncellenmektedir. Her zaman en son sürümünü kullandığınızdan emin olmak için, Planner Suite BIM eklentisi entegre bir güncelleme işlevi sunar, bu da yalnızca eklentiyi bir kez indirmek zorunda kalacağınız anlamına gelir.

Knauf Planner Suite İçin Ödeme Yapmak Zorunda mıyım?

Hayır, tüm işlevleri ücretsizdir.

Sistem Arama Motorunda Hangi Knauf Sistemleri Mevcuttur?

Knauf Planner Suite şu anda farklı ülkelerde çok çeşitli Knauf duvar, tavan ve zemin sistemleri için mevcuttur. Kullanılabilir sistemlerin tam sayı ve türü, seçilen ülkeye bağlıdır.

Knauf Planner Suite Bir Projenin Lokasyonunu Dikkate Alır mı?

Evet, Knauf Planner Suite, yalnızca seçilen ülkede mevcut olan sistemleri listeler.

Knauf Planner Suite ile Knauf Sistemlerinin Teknik Belgelerine Erişebilir miyim?

Evet, hem BIM eklentisi (plug-in) üzerinden hem de Web üzerinden erişebilirsiniz. Web sürümünde, sistem araması yapıldıktan sonra sonuç sayfasından seçilen sistemin tüm teknik belgelerine erişiminiz olacaktır. BIM eklentisinde ise teknik belgeler otomatik olarak sistemlerin BIM nesnelerine dahil edilmektedir.

BIM Ne Anlama Geliyor?

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) inşaat sektöründe dijital bina tasarımlarının oluşturulması ve paylaşılmasını kapsayan yeni bir yaklaşımdır. BIM, 3D modellemeden daha fazlasıdır. Çünkü bu yaklaşımda BIM nesneleri bilgiler içermektedir (örn. performans özellikleri, sarfiyat bilgileri gibi). Bu şekilde, tüm bilgiler model üzerinde çalışan herkes için erişilebilir hale gelir. Bu yaklaşımla oluşturulmuş modeller gerçek inşaat projesinin dijial bir ikizi olarak görülebilir.