Knauf Knauf
Weiter

KNAUF FORMBAR

formbar

ÖZEL KESİM ALÇIPAN®

Katlama ve Bükme Teknolojisi

Kusursuz şekiller ancak işlevsel teknoloji sayesinde mükemmel olur. Knauf katlama ve bükme teknolojileri Knauf profillerinden, askılardan, birleştirme ve sabitleme malzemelerinden oluşan bir alt konstrüksiyona dayanmaktadır. Alışılmamış açılardan ve etkilerden de daima hayal edilebilen her şey - Knauf sistem çözümleri ile bire bir gerçekleştirilebilir. Knauf Alçıpan®'lar farklı bükme yarıçaplarına sahip kalıplar olarak ve kubbeler için çözüm olanakları olarak, arzu edilen yüzey kalitesinde dolgu işlemleri dahil, gerekli esnekliği sağlarlar.

FormBar Sipariş Formu

teknik@knauf.com.tr

En ince köşeye kadar mekan tasarımı...

Tam ölçüsünde ve ekonomik...

Knauf katlama teknolojisi kalıp elemanlarından veya atölyede önceden V frezeleme işlemi yapılmış Alçıpan®'lardan oluşur.

Bu tam ölçüsünde, rasyonel ve ekonomik bir uygulamanın yanında yenilikçi bir bina teknolojisine uygun yaratıcılık için yeni serbest alanları garanti eder. Knauf katlama teknolojisi kaydırılmış düzlemlere sahip tasarımlar için idealdir, mükemmel geçişler oluşturur, çok farklı işlevlerin ayrımını içerir.

Böylece olanaklar ile oynama neredeyse sınırsızdır. Gizli aydınlatma, endirekt aydınlatma, temiz bağlantı kenarları, tavan saçağı, veya ıspatula sürmeden kenar koruması olup olmaması: Knauf katlama teknolojisi esnek ve ekonomik işlemeye izin verir ve her tasarım arzusuna imkan tanır.

Köşesiz ve kenarsız tasarım...

Etkileyici iç mekan efektleri

Knauf bükme teknolojisinin fabrika çıkışlı Alçıpan®'dan bükülmüş profilleri ve bükülmüş kalıpları genellikle tavan tasarım çözümleri için isteğe bağlı olarak zaten tam bitmiş olarak şantiyeye sevk edilir veya yerinde bükülür.

Arzu edilen yarı çaplara bağımlı olarak plakalar yaş veya kuru olarak söz konusu şekle getirilebilir. Buradan oluşan S dirsekler, segment dirsekleri, dış dirsekler ve iç dirsekler ve de düz uzatmalara veya kolon giydirmelerine sahip olanlar ile etkileyici iç mekan efektleri sağlanabilir.

Fabrika çıkışlı bükülmüş ve çoklu tabaka halinde yapıştırılmış elemanlar hatta dalgalı bükülmüş dış parçalar veya konik kısımlar gibi tasarım seçeneklerine de imkan verir. Bu arada kalıp plakalar zaten düz bir yüzeye sahip oldukları için yüzey üzerinde spatula ile işlem yapmaya gerek yoktur.

Mekan tasarlamanın ince çizgisinin taçlandıran sonucu

Özel atmosfer

Kusursuz bir tavan, başarılı bir iç mekan tasarımının doğal sonucudur. Bükümlü ve eğrisel tavan tasarımı günümüzde giderek önem kazanmaktadır.

Gölgelikler oda akustiğini iyileştirmek ve dolaylı aydınlatma yaratmak için yansıtıcı yüzey olarak hizmet eder. Aynı zamanda akustik eleman görevi görerek ses yutum değerlerine katkıda bulunur. Knauf tavan panelleri ihtiyaç duyulan tüm alanlarda işlevsel görev sağlar.

Knauf tavan panelleri yüksek hassasiyete sahip, düz, kavisli veya dalgalı formlarda üretilerek çok çeşitli tasarım imkanı sağlar.

Temel İlkelerİşlevsel ve estetik

Özel olarak tüm açılarda üretilebilen V şeklinde frezelenmiş kısımlar hemen hemen sınırsız tasarım olanağı sağlar. Böylece pervazlar, şeritler, deflektörler, tavan geçişleri, endirekt aydınlatma için kornişler, kiriş ve kolon giydirmeleri ve sütun başlıkları yaratıcı repertuarı tamamlar. Knauf Alçıpan® asma tavanlar veya Cleaneo akustik tavanları ile kombinasyon içinde işlevsel, estetik seçenekler oluşur.

Knauf Formbar'ın Avantajları

  • Yüksek prefabrikasyon derecesi
  • Maksimum doğruluk, tam uç yüzeyler
  • Tam ve çoğaltılabilir standart detay çizimleri
  • İlk parçadan itibaren hazır
  • Bireysel tasarım
  • Ekonomiklik ve planlama güvenliği
  • İnşaatın hızlı ilerlemesi
  • Mükemmel sonuç